Проект "Сенсорна кімната "Снузлін" - чарівний світ сенсорних стимулів"


   В КДНЗ «Казка» функціонують 8 груп загального розвитку та одна логопедична група. Як показує діагностика дітей дошкільного віку обстежених на психолого – медико – педагогічноному консиліумі  за останні роки збільшилась кількість дітей з особливими потребами. Так на сьогоднішній день виявлено 53 дитини які мають різні види захворюваності логопедичної та психологічної спрямованості. Крім того медичний огляд  дітей закладу показав зниження зору у малюків. 
 І тому, з огляду на пошуки інноваційних підходів, нововведень   закладу стало пріоритетом відкриття сенсорної кімнати, оснащеної за допомогою батьків інтерактивним устаткуванням.    Заняття в сенсорній кімнаті позитивно впливають на розвиток  як здорових дітей, так і дітей з вадами зору і розладами  мови. Ми прагнемо створити умови для повноцінного фізичного, психічного  розвитку для дітей-вихованців.
Завдання проекту:
1.      Встановлення спеціалізованого  обладнання для сенсорних кімнат:
- Бульбашкова колона - основний і невід'ємний елемент будь-Сенсорної кімнати. У прозорій колоні з міцного пластику, заповненої дистильованою водою, піднімаються нескінченне число повітряних бульбашок. Вони то спливають вгору, в кольорових, переливаються струменях, то падають вниз. Це чарівне видовище не залишить байдужими ні дітей ні дорослих. У комплект входить м'яка кутова платформа, на якій можна присісти, відпочити і поспостерігати за тим, що відбувається в колоні, яка в той же час відбивається в дзеркалах, які також входять в комплект. - Сухий басейн використовується як для релаксації, так і для активних ігор. Лежачи в басейні, дитина може прийняти позу, яка відповідає стану його м'язового тонусу, і розслабитися. При цьому постійний контакт всій поверхні тіла з кульками дає можливість краще відчути своє тіло і створює м'який масажний ефект, забезпечуючи глибоку м'язову релаксацію. М'які стінки басейну та пластмасові кульки служать безпечної опорою для тіла, що особливо важливо для дітей з руховими порушеннями. Такий вплив сприяє зниження рівня психоемоційного напруження і корекція рівня тривожності. У басейні можна рухатися, міняти положення тіла, «плавати» в кульках. Такі дії сприяють розвитку координації рухів у просторі. Якщо на басейн направити джерело мінливого світу, то в його променях змінюється і колір кульок, що стимулює зорові відчуття і сприйняття дитини.
2.   Виготовлення :стіл для малювання піском, сухий душ, тактильні доріжки, тактильні панелі, пуфи.
3.   Придбання світильників, затемнення для вікон, сенсорних іграшок, музичних інструментів, сольових ламп, люмінесцентних гірлянд.

Проект «Сенсорна кімната Снузлін - чарівний світ сенсорних стимулів» в рамках конкурсу міні - проектів «Місто своїми руками» був реалізований за фінансової підтримки компанії ДТЕК, міської влади та інших спонсорських коштів, силами ініціативної групи, співробітників дитячого садка «Казка» і батьків. 
Для цієї кімнати було обране приміщення, де можно   безперешкодно розмістити сухий басейн, бульбашкову колону, оптоволоконний пучок бокового січення, різноманітні тактильні панелі, сенсорне обладнання, крісла - мішки для пізнавального, цікавого , комфортного перебування дітей. 

Комментариев нет:

Отправить комментарий